Sarıveliler Haber

Sarıveliler Haber
 • SAMUR, ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ.
  SAMUR, ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ.
 • Şeker’den İlçelere Araç Müjdesi
  Şeker’den İlçelere Araç Müjdesi
 • AK Parti Karaman İl Teşkilatı Üç Ayrı Ödül Aldı
  AK Parti Karaman İl Teşkilatı Üç Ayrı Ödül Aldı
 • Konuk ve Şeker’den İlçelere Teşekkür Ziyaretleri
  Konuk ve Şeker’den İlçelere Teşekkür Ziyaretleri
 • İLÇE İLÇE KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI
  İLÇE İLÇE KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI
 • AK Parti Karaman’da 2 vekili de alacak
  AK Parti Karaman’da 2 vekili de alacak
 • İSTİKRAR DEVAM ETSİN, ÜLKE KALKINSIN, TÜRKİYE ŞAHLANSIN
  İSTİKRAR DEVAM ETSİN, ÜLKE KALKINSIN, TÜRKİYE ŞAHL
 • SARIVELİLER BELEDİYESİ AŞURE ETKİNLİĞİ DÜZENLEYECEK
  SARIVELİLER BELEDİYESİ AŞURE ETKİNLİĞİ DÜZENLEYECE
 • Ak Parti Karaman’da Start Verdi
  Ak Parti Karaman’da Start Verdi
 • SAMUR’DAN BAKAN SAYIN TOPÇU’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.
  SAMUR’DAN BAKAN SAYIN TOPÇU’YA HAYIRLI OLSUN ZİYAR
Lütfi Elvan’ın bakan olması memleketi Ermenek’te çoşkuyla karşılandı
Lütfi Elvan’ın bakan olması memleketi Ermenek’te çoşkuyla karşılandı
26 Aralık 2013 23:31
Font1 Font2 Font3 Font4

AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na getirilmesi, memleketi Karaman ve Ermenek ilçesinde coşku ile karşılandı.

Ermenek Belediye Başkanı Nejati Akpınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milletvekili Elvan’ın Bakan olmasının Ermenek halkını çok mutlu ettiğini söyledi.

Elvan’ın, milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı iken hem ülkesine hem de Karaman’a önemli hizmetler yaptığını ifade eden Akpınar, şunları kaydetti:

“Kendisi ülkemizin, ilçemizin yetiştirdiği en önemli bürokratlarımızdan. İnşallah bu hizmetlerinin yanı sıra daha yoğun bir çalışma sürecine girecek. Onunla gurur duyuyoruz. Geceden bu yana telefonlarımız hiç susmadı. İlçede herkes bunu konuşuyor. Sevinçliyiz. Bu görevin altından kalkacağına inanıyoruz. Benim her zaman söylediğim bir söz var. Lütfi bey, ülkemiz, Karaman ve ilçemiz için, Taşeli bölgesi için Allah’ın bir lütfudur. Bunu geçmişte yaptığı başarılı çalışmalardan biliyoruz. Sonuna kadar arkasındayız, destekçisiyiz. İlçemizin ilginç bir özelliği var. Bizim bağlı olduğumuz ilimiz Karaman’a giderken mutlaka başka illerin sınırları içinden geçiyoruz. Yani direkt olarak ilçeden Karaman’a gidemiyoruz. Ulaşımı rahatlatacak Bucakkışla karayolu çalışmaları başlamıştı. Bunu da Lütfi bey başlatmıştı. Şimdi kendisi bakan oldu. Bu yol daha kısa sürede bitecektir.”

- “Lütfi oğlum; vatanına, milletine faydalı bir bakan ol, çok çalış”

Elvan’ın halasının oğlu Salim Servi ile amcasının oğlu Ali Elvan ise Lütfi Elvan’ın bakan olmasının kendileri için övünç kaynağı olduğunu belirtti.

Servi, Elvan’ın saygı duyulan bir kişi olduğunu vurgulayarak, “Kendisi küçüklüğünde de sakin, sevecen bir çocuktu, mutluyuz. Akraba olmamızdan öte böyle bir insanın bu göreve gelmesi ilçemiz, ilimiz, ülkemiz için bir şans. Kendisine başarılar diliyoruz. Yolu açık olsun” dedi.

Elvan’ın teyzesi Sabile Elvan da mutluluktan başka bir şey söylenemeyeceğini dile getirerek, “Lütfi oğlum; vatanına, milletine faydalı bir bakan ol, çok çalış. Doğruluktan ayrılma. Ben bu görevi layıkıyla yapacağına inanıyorum. Ermenek halkı olarak arkandayız” diye konuştu.

- “Karaman’ı ve Türkiye’yi büyük projeler bekliyor”

Karaman il merkezindeki vatandaşlar da Elvan’ın bakanlığa getirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Reklamcılık sektöründe çalışan Adem Kocatürk, sevinçli olduklarını anlattı.

Karaman’ı ve Türkiye’yi büyük projelerin beklediğine işaret eden Kocatürk, “Milletvekilimiz Lütfi Elvan’ın bakan olmasıyla gurur duyduk. Daha önceki görevlerinde başarılı projelere imza atmıştı. Biz de Karaman olarak bunlarla gurur duymuştuk. Bundan sonraki süreçte de çok daha büyük projelere imza atacağını umuyoruz. Karaman için, memleketimiz için hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Nurettin Ünlü ise “Karaman’ımız için hayırlı olmasını diliyoruz. Allah razı olsun biz bakanımıza kavuştuk, sevinçliyiz” derken, Şaban Uğurlu da “Milletvekilimizin bakan olmasından dolayı çok gururluyuz. Bakanımıza yeni görevinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Muhabir: Mehmet Çetin

Yayınlayan: Ahmet Kayır

Lütfi Elvan’ın bakan olması memleketi Ermenek’te çoşkuyla karşılandı Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa

  (c) Copyright 2013 | sarivelilerhaber.com
  Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz...